Żywienie brojlerów

Żywienie brojlerów, komponenty paszowe dla drobiu | Superferma.pl
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Najlepsze komponenty paszowe dla drobiu

Jaka inwestycja w hodowlę jest najlepsza? Inwestycja w zdrowie i dobrostan zwierząt hodowlanych! Zadbaj o zdrowie swoich brojlerów, zapewniając im pełnowartościowy, najwyższej jakości pokarm – poznaj nasze komponenty paszowe dla drobiu.

Żywienie brojlerów – jak powinno wyglądać?

Hodowla brojlerów ma jeden cel – wyprodukowanie zdrowego mięsa wysokiej klasy. Najlepszym środkiem do tego celu jest zapewnienie kurczętom odpowiednich warunków, dbanie o ich dobrostan oraz zapewnienie podaży dużej ilości wysokoenergetycznego, bogatego w witaminy i minerały pokarmu.

Żywienie brojlerów pozwalające w optymalny sposób osiągnąć opisane powyżej cele, powinno opierać się na pełnoporcjowych mieszankach z dużą zawartością energii i białka. Składnik ten doskonale uzupełniają hemoglobina suszona, mączka rybna i mączka rybna łososiowa. Konieczne są również:

  • komponenty paszowe dla drobiu, zawierające wapń (wspierające układ kostny), takie jak oferowane przez nas fosforan paszowy jednowapniowy i muszle OYTA,
  • suplementy witaminowe; w naszej ofercie w tej kategorii posiadamy m.in. Actimet Max – zakwaszacz wzbogacający dietę kurcząt w ważną dla nich metioninę i kwasy organiczne,
  • komponenty zwiększające wartość energetyczną paszy, takie jak olej sojowy i makuch rzepakowy,
  • preparaty neutralizujące działanie toksyn (np. Mycofix Select 3.E, niszczący często obecne w paszach dla drobiu mykotoksyny),
  • zakwaszacze pomagające w utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach i tym samym zwiększające odporność kurczęcia. Przygotowaliśmy topowe zakwaszacze Actimet Max, Acidomatrix D i Bacid AFG – certyfikowane produkty od najlepszych producentów!

Odpowiednie żywienie brojlerów ma znaczenie

Kurczęta żywione wartościowymi i dobranymi dla ich potrzeb komponentami paszowymi dla drobiu, szybciej rosną, efektywniej przybierają na wadze oraz są wyraźnie zdrowsze. Drób karmiony w zbilansowany i zgodny ze swoimi potrzebami żywieniowymi sposób jest bardziej odporny i rzadziej choruje, co oznacza szansę na znaczne ograniczenie stosowania antybiotyków w hodowli. Bogata dieta ma również nie dający się przecenić wpływ na jakość pozyskiwanego od brojlerów mięsa – jest ono po prostu smaczniejsze i bogatsze w składniki odżywcze. Korzyścią ze stosowania pełnowartościowych komponentów paszowych dla drobiu jest także większe zadowolenie z życia i znacząco niższy poziom stresu kurcząt.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.