BACID AFG – poznaj preparat podnoszący poziom higieny paszy

Jakość i higiena żywienia zwierząt hodowlanych zdecydowanie mają wpływ na wyniki produkcyjne. W celu zadbania o wysokie standardy pokarmu stosuje się dedykowane produkty, w tym m.in. zakwaszacze. Poznaj specyfikę i właściwości preparatu zakwaszającego do pasz BACID AFG, dzięki któremu zadbasz o zwiększony poziom higieny żywienia zwierząt.

Czym jest BACID AFG?

BACID AFG to profesjonalny preparat zakwaszający do pasz dla zwierząt hodowlanych. Produkt ten posiada niezbędne atesty do tego, aby stosować go w codziennym żywieniu. Preparat ma postać mikrogranulatu, dzięki czemu można go odpowiednio zmieszać z paszą właściwą. Dodatkowo produkt cechuje się wysoką przyswajalnością u wszystkich gatunków zwierząt. W składzie BACID AFG znajdują się: sól amonowa, kwas mrówkowy, kwas propionowy i nośnik krzemionkowy.

Jak działa BACID AFG?

Preparat BACID AFG stanowi sprawdzony dodatek paszowy i jest stosowany w celu zwiększenia poziomu higieny pożywienia. Podstawowe działanie BACID AFG polega na redukowaniu szkodliwych drobnoustrojów w paszy, które mogą powodować występowanie u zwierząt różnego rodzaju jednostek chorobowych. Ponadto dodatek ten korzystnie oddziałuje na mikroflorę przewodu pokarmowego i pomaga w jej stabilizacji. Jako zakwaszacz obniża pH i pojemność buforową paszy, dzięki czemu dochodzi do zwiększonej aktywacji enzymów proteolitycznych.

Dodatek ten rekomendowany jest m.in. w przypadku żywienia prosiąt. Wówczas powinien stanowić 0,5-1% objętości paszy. BACID AFG sprawdzi się również podczas karmienia drobiu – powinien stanowić on maksymalnie do 0,6% objętości podawanej paszy. Dzięki temu zadbasz o odpowiednio zbalansowaną dietę zwierząt oraz poprawisz ich kondycję i odporność.

Zapraszamy do zakupu preparatu BACID AFG w naszym sklepie. W przypadku jakichkolwiek pytań, warto skontaktować się ze specjalistą w zakresie żywienia zwierząt hodowlanych. To niezwykle ważny aspekt całej produkcji.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.