Mykotoksyny – jak wyeliminować je z pożywienia zwierząt gospodarskich?

Mykotoksyny to produkt przemiany materii grzybów pleśniowych. Mogą pojawiać się w paszy pochodzącej z konwencjonalnych i ekologicznych produkcji zbóż i nie pozostają obojętne na rozwój zwierząt hodowlanych. Właśnie dlatego tak ważne jest zastosowanie rozwiązań, pozwalających na wyeliminowanie tych toksycznych substancji z pożywienia zwierząt gospodarskich. Jak tego dokonać? Warto sięgnąć po odpowiednie preparaty, pozwalające na bezpieczne żywienie tuczników.

Sięgnij po sprawdzone preparaty

Nawet decydując się na zakup wysokojakościowej paszy dla zwierząt, nie ma gwarancji, że ta będzie całkowicie wolna od mykotoksyn. Właśnie dlatego, tak ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów, pozwalających na wyeliminowanie szkodliwych substancji z pożywienia. Jednym z takich preparatów jest MYCOFIX Select 3.E. To starannie skomponowany dodatek paszowy, dedykowany do stosowania w okresie tuczy.

Odpowiednio dobrane składniki pozwalają na zabezpieczenie pożywienia, chroniąc zwierzęta, poprzez dezaktywację mykotoksyn znajdujących się w zanieczyszczonych pokarmach. Regularne stosowanie tego preparatu minimalizuje uszkodzenia w obrębie układu pokarmowego i wątroby, a także zapobiega rozwojowi stanów zapalnych i ognisk chorobowych powodowanych przez trichoteceny.

Jak działa MYCOFIX Select 3.e?

Zawarte w dodatku paszowym adsorbenty skutecznie wiążą i unieruchamiają mykotoksyny w układzie pokarmowym zwierząt, skutecznie obniżając ich toksyczność. Za sprawą zastosowania specyficznych enzymów preparat eliminuje toksyczność mykotoksyn, poprzez zmienienie ich struktury. Zastosowane w mieszance substancje aktywne wykazują udowodnione naukowo działanie wspomagające układ odpornościowy zwierząt gospodarskich, zwiększając tym samym rentowność hodowli.

Dodanie już 1,5 kg dodatku na tonę paszy sprawia, że żywienie tuczników jest bezpieczne i pozwala na utrzymanie wysokiej jakości pozyskanych surowców. Z kolei w przypadku stosowania prewencyjnego oraz w przypadku paszy o niskim poziomie skażenia optymalna dawka to 0,5 do 1 kg na tonę paszy.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.