BACID AFG, 25kg
BACID AFG, 25kg

BACID AFG, 25kg

Preparat zakwaszający do pasz.

244,62 zł

(9,78 zł kg)

Brutto

 

BACID AFG – preparat zakwaszający do pasz

Zakwaszacz do pasz BACID AFG to sprawdzone rozwiązanie w żywieniu zwierząt monogastrycznych, w szczególności młodych prosiąt oraz drobiu. W skład preparatu wchodzi mieszanka kwasów organicznych umieszczonych na nośniku krzemionkowym. Zakwaszacz przeznaczony jest do stosowania jako dodatek do pasz. Jest wydajny, bezpieczny w użytkowaniu, poprawia jakość i poziom higieny paszy, w widoczny sposób wpływając na kondycję i zdrowotność całego stada.

Redukuje drobnoustroje, poprawia trawienie

Kwasy organiczne pobierane wraz z pokarmem mają dobroczynny wpływ na zdrowotność zwierząt. Działają bakteriobójczo i bakteriostatycznie, chronią przed stanami zapalnymi przewodu pokarmowego, a także rozwojem groźnych chorób bakteryjnych. Systematyczne dodawanie do paszy BACID AFG podnosi poziom jej higieny poprzez niwelowanie drobnoustrojów chorobotwórczych. Wpływa również na stabilizację mikroflory przewodu pokarmowego, co zmniejsza ryzyko jego chorób. Co więcej, BACID AFG obniża poziom pH paszy, a co za tym idzie – także jej pojemność buforową, aktywuje enzymy proteolityczne i ułatwia trawienie białek. Zakwaszacz dodany do długo przechowywanych pasz chroni je przed rozwojem grzybów, pleśni, a także szkodliwych dla zdrowia mykotoksyn. Preparat jest w pełni przebadany i bezpieczny w stosowaniu. Posiada wszystkie niezbędne atesty, jakie muszą posiadać środki żywienia zwierząt hodowlanych.

Poprawa pobierania pokarmu

Obecność BACID AFG w paszy korzystnie wpływa na pobieranie pokarmu, poprawia bowiem smakowitość produktu. Zwierzęta jedzą więcej i chętniej, lepiej wykorzystują paszę i przyswajają substancje odżywcze, co wpływa na ich zdrowotność, większe tempo wzrostu i lepsze wyniki ekonomiczne hodowli. BACID AFG dostępny jest w formie wygodnego w użytkowaniu mikrogranulatu. Zakres stosowania w paszy pełnoporcjowej to około 0,5-1 % masy paszy w przypadku prosiąt oraz 0,4-0,6 % masy paszy w przypadku drobiu. Nie należy przekraczać ilości podawanych przez producenta. Produkt sprzedawany jest w workach 25kg.

Zastosowanie i korzyści:

  • produkt BACID AFG skutecznie redukuje drobnoustroje, co podnosi poziom higieny paszy. BACID AFG w paszy dla zwierząt hodowlanych stabilizuje mikroflorę przewodu pokarmowego. Dodatkowo poprzez obniżenie pH i pojemności buforowej w paszy stymuluje trawienie białek (aktywacja enzymów proteolitycznych).

  • pasza dla młodych zwierząt (głównie prosięta) 0,5 – 1,0 %

  • pasza dla drobiu 0,4 – 0,6 %

  • zawiera: substancje konserwujące z grupy kwasów organicznych naniesione na nośnik krzemionkowy

  • mikrogranulat

Opakowanie

worki 25 kg

Cecha produktu B
materiał sypki
Bacid
120 Przedmioty
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.