MUSZLE OYTA, 2 - 5 MM, 25kg
MUSZLE OYTA, 2 - 5 MM, 25kg

MUSZLE OYTA, 2 - 5 MM, 25kg

Muszle OYTA doskonałe źródło wapnia dla kur niosek i drobiu rzeźnego.

72,90 zł

(2,92 zł kg)

Brutto

 

Muszle OYTA

Muszle OYTA, otrzymywane z dużych pokładów muszli ostryg zalegających w płytkich wodach Morza Północnego, doskonale uzupełniają dietę kur niosek w dobrze rozpuszczalny i szybko przyswajalny wapń. Składnik ten jest niezbędny do procesu tworzenia się skorupki znoszonych jaj. 

Muszle są produktem całkowicie naturalnym i świetnie sprawdzają się jako produkt częściowo zastępujący kredę pastewną. Oprócz samego wapnia zawierają również szereg innych cennych minerałów i metali, które mają wpływ na zdrowotność karmionych ptaków. 

Optymalne pokrycie zapotrzebowania na wapń

Muszle OYTA charakteryzują się wysoką biodostępnością, dzięki czemu są łatwo i chętnie pobierane przez ptaki. Ich struktura jest grubsza niż kreda pastewna lub żwirek wapienny, dzięki czemu dużo dłużej pozostają w żołądku i przewodzie pokarmowym. Tym samym, wapń uwalniany jest stopniowo, zaspokajając zapotrzebowanie kur niosek na ten minerał w okresie wysokiej nieśności. Muszle OYTA są wykorzystywane również jako uzupełnienie żywienia drobiu rzeźnego, u którego wzmacniają kości. 

Produkt bezpieczny i wolny od skażeń

Podczas procesu produkcji muszle OYTA są podawane obróbce w wysokich temperaturach, dzięki czemu nie zawierają żadnych bakterii i innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Nie ma więc ryzyka zakażenia Salmonellą, która stanowi zagrożenie dla całego stada. 

Dawka i częstotliwość podawania muszli OYTA są uzależnione od rodzaju i wieku ptaków. W przypadku intensywnie niosących kur stosuje się dawkę 1-3 procent w mieszance pełnoporcjowej. U kur młodszych 2-3 razy w tygodniu, a u starszych – codziennie. Starszym kurom trudniej jest bowiem pobierać zapasy wapnia z kości. W żywieniu brojlerów oraz indyków stosuje się 1-2 procent OYTA w mieszance pełnoporcjowej.

Frakcja:

2 - 5 mm

Dawkowanie:

Produkt OYTA podaje się głównie pod koniec cyklu nieśności, ponieważ starsze kury nioski mają większe trudności z korzystaniem z zapasów wapnia z kości.

Propozycje stosowania:

Okres nieśności

Częstotliwość

%

tydzień 50 - 55

2 razy tygodniowo

1 % OYTA 1

tydzień 55 - 65

3 razy tygodniowo

2 % OYTA 1

do 75 i później

codziennie

3 % OYTA 1

Opakowanie:

Worki 25 kg.

Cecha produktu B
materiał sypki
OYTA
20 Przedmioty
2022-01-13
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.