PLAZMA KRWI, 20kg
PLAZMA KRWI, 20kg
PLAZMA KRWI, 20kg
PLAZMA KRWI, 20kg

PLAZMA KRWI, 20kg

Suszona plazma, Proglobulina 70P

393,12 zł

(19,44 zł kg)

Brutto

 

Plazma krwi

Suszona plazma krwi jest pozyskiwana podczas procesu przetwarzania krwi zwierząt hodowlanych. Do produkcji wykorzystywana jest wyłącznie krew od zwierząt będących pod ścisłym nadzorem weterynaryjnym. Cały zabieg polega na odwirowaniu elementów morfotycznych zwanych potocznie krwinkami oraz osuszeniu pozyskanego osocza. Suszenie odbywa się w odpowiednio niskiej, nieszkodliwej dla białka temperaturze. Plazma krwi nie zawiera żadnych związków antyżywieniowych i jest powszechnie używana podczas produkcji pasz oraz karm dla zwierząt hodowlanych. Znajduje swoje zastosowanie także w akwakulturze.

Suszona plazma to cenne źródło białka zwierzęcego. Występuje jako środek żelujący, spajający wodę z wszelkiego rodzaju tłuszczami. Jest bezpiecznym i efektywnym dodatkiem żywienia zwierząt. Suszona plazma 70P najczęściej znajduje swoje zastosowanie jako karma dla prosiąt, którą podaje się przez pierwsze 14 dni po odsadzeniu. Produkt zawiera immunoglobuliny, które zapobiegają powstawaniu wielu zaburzeń, takich jak obrzękówka, i przyczynia się do poprawy parametrów odchowu młodych. Zalecany udział procentowy produktu w karmie powinien zmieścić się w przedziale od 3% do 5%. Wyższa zawartość suszonej plazmy mogłaby skutkować problemami z późniejszym przestawieniem zwierząt na pasze oparte na białku roślinnym.

Plazma krwi – czy warto w nią zainwestować?

Cena suszonej plazmy znacząco różni się od przykładowej śruty sojowej, ponieważ jest od niej nawet do 3 razy droższa. Ma to jednak swoje uzasadnienie w wartościach odżywczych. Pasza zawierająca suszoną plazmę krwi wpłynie pozytywnie na prawidłowy rozwój prosiąt, które pobierają niewielką ilość pożywienia. Należy jednak pamiętać, że podstawą poprawnej i zadowalającej kondycji stada jest także dbałość o higienę i profilaktykę.

Produkt pakowany jest w papierowy worek wielowarstwowy o pojemności 20 kg. Na zastosowanie produktów z surowców pochodzenia zwierzęcego do produkcji pasz należy posiadać adekwatne pozwolenie uzyskane od powiatowego lekarza weterynarii. Warunkiem zakupu suszonej plazmy krwi jest jego przedłożenie.

Opakowanie :
papierowy worek wielowarstwowy 20kg

Informujemy, że na stosowanie produktów z surowców pochodzenia zwierzęcego do produkcji pasz, należy mieć pozwolenie od powiatowego lekarza weterynarii!

Warunkiem zakupu powyższego towaru w sklepie Super Ferma jest przedłożenie w/w pozwolenia.

http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=1758

SONAC
produkty z krwi
32 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.