MĄCZKA RYBNA 64%, 25kg
MĄCZKA RYBNA 64%, 25kg
MĄCZKA RYBNA 64%, 25kg

MĄCZKA RYBNA 64%, 25kg

Mączka rybna - wysokiej jakości surowiec do produkcji pasz zawierający 64% białka.

228,15 zł

(9,23 zł kg)

Brutto

 

Mączka rybna to popularny składnik paszy, przeznaczonej do żywienia zwierząt hodowlanych, głównie trzody chlewnej i drobiu. Białko dostarczane z mączki charakteryzuje się doskonałą przyswajalnością, wysokimi walorami odżywczymi, a także zawartością cennych aminokwasów egzogennych, takich jak treonina, metionina, lizyna, tryptofan czy arginina. Oferowany przez nas produkt zawiera 64% białka.

Mączka rybna – zastosowanie i zalety stosowania 

Mączka rybna to doskonałe źródło cennego oraz wyjątkowo łatwo przyswajalnego białka przeznaczonego do żywienia zwierząt. Pozyskiwana jest w procesie proszkowania całych ryb lub ich elementów. Najczęściej mączka rybna produkowana jest w całości z łososia bądź też stanowi mieszankę kilku gatunków ryb, takich jak pstrąg, śledź, makrela czy flądra. Zdarzają się także mieszanki z dodatkiem owoców morza, najczęściej krewetek. Wysoka zawartość białka oraz cenne aminokwasy zapewniają szybkie tempo wzrostu i efektywne wykorzystanie paszy przez zwierzęta. Ponadto niska zawartość tłuszczu gwarantuje lepszy smak mięsa zwierząt, karmionych w ten sposób. 

Mączka rybna – jak wygląda proces tworzenia? 

Początkowym etapem produkcji mączki rybnej jest suszenie przetworów rybnych w wysokiej temperaturze. W dalszym etapie następuje ponowne suszenie, prasowanie oraz mielenie. Najważniejszym etapem produkcji jest obróbka ryb w bardzo wysokiej temperaturze, pozwalającej wyeliminować wszystkie potencjalnie szkodliwe drobnoustroje i bakterie np. te powodujące salmonellę. Proces ten pozwala także pozbyć się nadmiaru wody oraz tłuszczu. Mielenie natomiast służy rozdrobnieniu elementów kostnych pojawiających się w mączce rybnej. Do wyprodukowania jednej tony mączki zwykle potrzeba nawet pięciu ton świeżych ryb, a sama produkcja jest procesem długotrwałym. Stosowanie mączki rybnej w diecie zalecane jest zwłaszcza w przypadku młodych zwierząt hodowlanych. 

Produkt sprzedawany jest w workach o wadze 25 kg. Stosowanie produktów z surowców podchodzenia zwierzęcego do produkcji pasz wymaga pozwolenia od powiatowego lekarza weterynarii. Warunkiem zakupu powyższego towaru w sklepie Super Ferma jest przedłożenie w/w pozwolenia.

Opakowanie:

Worki 25 kg

Informujemy, że na stosowanie produktów z surowców pochodzenia zwierzęcego do produkcji pasz, należy mieć pozwolenie od powiatowego lekarza weterynarii!

Warunkiem zakupu powyższego towaru w sklepie Super Ferma jest przedłożenie w/w pozwolenia.

http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=1758

mączka rybna
696 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.