FOSFORAN PASZOWY JEDNOWAPNIOWY, 1t...

FOSFORAN PASZOWY JEDNOWAPNIOWY, 1t big-bag

Fosforan paszowy jednowapniowy– źródło wapnia i fosforu w mieszankach paszowych

Ostatnie sztuki w magazynie
8 856,00 zł

(8,86 zł kg)

Brutto

 

Fosforan paszowy jednowapniowy – niezbędny składnik paszy dla zwierząt

Fosforan paszowy jednowapniowy to związek chemiczny, który powstaje w wyniku reakcji naturalnego wapnia z czystym kwasem fosforowym. Jest to wysokoskoncentrowany, nie higroskopijny produkt w formie stałego granulatu i bez zawartości kurzu. Wykazuje pozytywne działanie, dzięki czemu stanowi cenione rozwiązanie wśród wielu hodowców.

Fosforan paszowy jednowapniowy – skład

Fosforan paszowy jednowapniowy stanowi źródło niezbędnych składników dla prawidłowego rozwoju zwierząt – fosforu i wapnia. Fosfor jest budulcem kośćca i zębów, poprawia przemiany biochemiczne, zapobiega wystąpieniu krzywicy i łamliwości kości, a także wpływa na płodność i laktację. Wapń natomiast jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mięśniowego i krwionośnego, a także dla utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Niedobór wspomnianych składników może prowadzić do poważnych konsekwencji, które mogą znacznie zaburzyć efektywność prowadzonej hodowli.

Jak stosować fosforan paszowy jednowapniowy?

Fosforan paszowy jednowapniowy ma strukturę granulatu, co ułatwia jego wymieszanie w paszy i podawanie zwierzętom. Dawkowanie zależy od gatunku, wieku, masy ciała i stanu fizjologicznego zwierzęcia, a także od zawartości fosforu i wapnia w innych składnikach paszy. Zaleca się konsultację ze specjalistą żywienia zwierząt przed zastosowaniem produktu.

Nasza oferta

Jako Superferma oferujemy fosforan paszowy jednowapniowy dostępny w opakowaniach o różnej pojemności – od 25 kg do 1 tony. Można go zamówić online lub telefonicznie, a dostawa realizowana jest na terenie całej Polski. Gwarantujemy atrakcyjne ceny, szybką realizację zamówień i fachowe doradztwo.

Skład:

  • Fosfor ogólny min 22,7%
  • Wapń min 16%
  • Wielkość cząstek 0,2-1,4 mm min 95%

Opakowanie:

Big-bag, 1000kg

fosforan
2 Przedmioty
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.