ACTIMET MAX – poznaj preparat redukujący bakterie patogenne

Żywienie tuczników, królików i innych zwierząt można uzupełniać specjalnymi mieszankami paszowymi. Należy do nich m.in. ACTIMET MAX, czyli produkt o unikalnej formule, składający się ze starannie dobranych kwasów organicznych, redukujących bakterie patogenne. Stosuje się go z materiałami paszowymi oraz innymi mieszankami paszowymi. Może być wykorzystywany wyłącznie w przypadku zwierząt gospodarskich, do wody pitnej.

Jak działa ACTIMET MAX?

Skład produkt przekłada się na jego właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne w kierunku najbardziej niebezpiecznych bakterii patogennych, do których należą: E.Coli, Salmonella spp., Campylobacterium, Streptococcus spp. oraz Clostridium spp. Ponadto ACTIMET MAX redukuje pH i wpływa na stymulację funkcji enzymatyczno-trawiennych. To z kolei przekłada się na zwiększenie efektywności bakteriobójczej naturalnej bariery mikrobiologicznej i ułatwienie wchłaniania składników. Funkcje metaboliczno-immunologiczne ulegają stymulacji na poziomie komórek układu trawiennego, wątroby oraz nerek.

ACTIMET MAX – zalety stosowania

Dzięki unikalnej formule preparatu można zaobserwować znaczną poprawę przyrostów masy ciała, a także poziomu efektywności wykorzystania pasz. ACTIMET MAX ułatwia zwalczanie infekcji bakteryjnych u zwierząt oraz przyspiesza powrót do zdrowia. Jego właściwości przekładają się na poprawę bilansu wodnego w układzie pokarmowym. Prowadzi to do zmniejszenia wilgotności odchodów oraz ściółki. Warto stosować środek w sytuacjach, w których zwierzęta są szczególnie narażone na stres. Usprawni on wówczas przebieg procesów metabolicznych. Sprawdzi się również jako dodatek do działań profilaktycznych przeciw wystąpieniu MMA u loch.

Mieszanka paszowa ACTIMET MAX wykazuje działanie redukujące bakterie patogenne. Warto podawać ten preparat podczas żywienia trzody chlewnej, drobiu oraz królików. Poprawie ulegną czynniki takie jak przyrost masy, pobór paszy, wskaźnik efektywności paszy, a także współczynnik śmiertelności zwierząt w czasie odchowu.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.