Na co należy zwrócić uwagę w żywieniu brojlerów?

Odpowiedniej jakości pasza stanowi podstawę hodowli brojlerów. Zapewnia prawidłowy rozwój, który przekłada się na wysokiej jakości produkt końcowy. Podpowiadamy, jak zadbać o dietę zwierząt i jakie produkty warto wybrać.

Jak wybrać dobrą paszę?

Dobra pasza powinna wyróżniać się wysokim współczynnikiem strawności. Ponadto musisz zwrócić uwagę na odpowiedni poziom aminokwasów i białka. Podstawowe składniki mieszanek to kukurydza, pszenica, owies, pszenżyto i jęczmień. Należy unikać produktów z żytem, gdyż może powodować biegunkę, hamować wzrost, a w niektórych przypadkach doprowadzić nawet do śmierci zwierząt. 

Zwróć uwagę, że w paszach białkowych często stosuje się rośliny motylkowe. Najlepszej jakości produkty są wzbogacone w dodatkowe mikro- i makroelementy. Zanim dokonasz wyboru, skontaktuj się z doradcą, który udzieli Ci niezbędnych informacji i pomoże przy zakupie najlepszych produktów na rynku.

Dlaczego wybór paszy jest tak istotny?

Prawidłowe żywienie brojlerów ma kluczowy wpływ na ich wzrost. Kurczęta mają krótki przewód pokarmowy oraz szybką przemianę materii. Aby zapewnić im prawidłową kondycję, należy zadbać o właściwy sposób karmienia oraz wybór wysokiej jakości produktów.

Dieta wpływa również na zawartość tłuszczu w organizmie brojlerów i jakość mięsa. Według szacunków prawidłowy proces tuczu pozwala osiągnąć masę 2,00 kg w ciągu 5 tygodni, co stanowi bardzo dobry rezultat. Do tego wieku zwierzęta powinny spożyć ok. 3,5 kg wysokiej jakości paszy. 

Nie zapomnij o surowcach, które mają bardzo duży wpływ efektywność pobierania paszy. Do polecanych przez ekspertów rozwiązań należy mączka rybna. Produkt charakteryzuje się wysokim współczynnikiem strawności i zawiera wiele białka. Kolejnym atutem jest bogactwo aminokwasów egzogennych (np. lizyny, metioniny, treoniny, argininy czy tryptofanu). 

W naszym asortymencie znajdziesz wiele produktów, które sprawdzą się w żywieniu brojlerów. Dzięki naszym propozycjom, z pewnością zapewnisz zwierzętom odpowiednie tempo wzrostu, a także pełne zdrowie.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.