Muszle ostryg dla kur – zalety stosowania

Muszle ostryg są coraz częściej stosowane w hodowli drobiu jako naturalne uzupełnienie diety kur. Ze względu na swoje unikalne właściwości, są one cennym składnikiem pokarmowym, który przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i produktywności drobiu.

Czym są muszle ostryg dla kur?

Muszle ostryg dla kur to produkt uboczny przemysłu rybnego, stanowiący bogate źródło wapnia oraz innych minerałów. Są one drobno mielone, aby ułatwić zwierzętom ich spożycie. Wapń zawarty w muszlach ostryg jest kluczowy dla zdrowia kości oraz właściwego rozwoju skorupek jaj.

Kiedy warto stosować muszle ostryg?

Stosowanie muszli ostryg jest szczególnie zalecane w diecie kur niosek. Wapń jest niezbędny do produkcji mocnych i zdrowych skorupek jaj, a jego niedobory mogą prowadzić do problemów z lęgami. W okresach intensywnego wzrostu czy w czasie linienia, zapotrzebowanie na wapń znacznie wzrasta.

Wpływ na organizm

Regularne stosowanie muszli ostryg dla kur przyczynia się do poprawy jakości skorupek jaj, co jest istotne w hodowli niosek. Wapń odgrywa również rolę w funkcjonowaniu mięśni i nerwów, co przekłada się na ogólne zdrowie i samopoczucie drobiu. Muszle ostryg mogą pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z niedoborem wapnia.

Zalety używania muszli ostryg

·         Poprawa jakości skorupek jaj: Dzięki wysokiej zawartości wapnia, skorupki jaj stają się mocniejsze i zdrowsze.
·         Wsparcie dla zdrowia kości: Regularne dostarczanie wapnia jest kluczowe dla utrzymania mocnych i zdrowych kości u kur.
·         Lepsze samopoczucie i zdrowie drobiu: Wapń wpływa na funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego.
·         Naturalność i ekologiczność: Muszle ostryg są naturalnym produktem, co jest dodatkowym atutem w ekologicznej hodowli. 

Stosowanie muszli ostryg w hodowli kur niosek jest korzystne nie tylko dla zdrowia i produktywności drobiu, ale również dla jakości produkowanych jaj. Jako naturalne źródło wapnia, są one cennym uzupełnieniem diety, wspierającym zdrowie i dobre samopoczucie kur.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.