Żywienie kur niosek – jakie komponenty warto wybrać?

Żywienie kur niosek to aspekt, który przekłada się bezpośrednio na wyniki prowadzonej produkcji w gospodarstwie. Choć obszar ten nie należy do bardzo skomplikowanych, to jednak warto zadbać o starannie dobrane komponenty paszowe, które poprawiają jakość jaj, grubość ich skorupki czy też barwę żółtka. Sprawdź, jakie komponenty warto wdrożyć w żywieniu kur niosek.

Podstawowe potrzeby żywieniowe kur niosek

Podstawowym pokarmem podawanym kurom nioskom są ziarna zbóż. Ten naturalny pokarm roślinny zawiera większość składników odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju drobiu. To m.in.: węglowodany, białka, minerały, witaminy i aminokwasy. Z jednej strony poprawiają kondycję zwierząt oraz wzmacniają ich układ odpornościowy, a z drugiej pozwalają na zachowanie efektywnej produkcji jaj kurzych. Wszystko to można wspomóc poprzez zastosowanie komponentów paszowych.

Komponenty poprawiające efektywność produkcji

Do popularnych dodatków żywieniowych dla kur niosek należą m.in.: muszle oyta i mączka rybna. Zastosowanie muszli oyta poprawia m.in.: twardość i wytrzymałość skorupek, dzięki czemu jaja cieszą się jeszcze większą popularnością wśród konsumentów i zyskują na wartości. Ponadto odpowiednie proporcje komponentów, w tym m.in. barwników paszowych, pozwalają na zwiększenie smakowitości jaj czy też lepsze wybarwienie żółtek. Właśnie dlatego hodowcy drobiu, w tym kur niosek, powinni zwracać uwagę na skład stosowanych mieszanek paszowych i wzbogacać go o niezbędne komponenty. Dzięki nim można dodatkowo poprawić pobór paszy przez zwierzęta oraz korzystnie zadbać o stan ich zdrowia. To również ma niebagatelny wpływ na opłacalność prowadzonej hodowli.

Komponenty dla kur niosek – nasza oferta

Oferujemy starannie przygotowane komponenty żywieniowe dla kur niosek, dzięki którym zwiększa się efektywność prowadzonej hodowli. Dbamy o to, aby oferowane przez nas pasze i dodatki paszowe charakteryzowały się wysoką czystością i spełniały najwyższe rynkowe standardy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.