FOSFORAN PASZOWY JEDNOWAPNIOWY, 25kg
FOSFORAN PASZOWY JEDNOWAPNIOWY, 25kg

FOSFORAN PASZOWY JEDNOWAPNIOWY, 25kg

Fosforan paszowy jednowapniowy– źródło wapnia i fosforu w mieszankach paszowych

237,60 zł

(9,50 zł kg)

Brutto

 

Fosforan jednowapniowy to produkt przeznaczony do zapewnienia odpowiedniej podaży wapnia i fosforu poprzez podawanie mieszanek paszowych. Substancje te pełnią kluczową rolę w organizmie zwierząt każdego gatunku, dlatego stosowanie fosforanu jednowapniowego to rozwiązanie godne uwagi.

Niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju zwierząt

Wapń jest budulcem kości i zębów i stanowi do 99% całkowitej zawartości wapnia w organizmie. Jego niedobór może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak zahamowanie wzrostu oraz rozwój krzywicy u młodych osobników. Fosfor natomiast jest po wapniu najważniejszym budulcem kości i bierze udział w wielu ważnych procesach biochemicznych, takich jak synteza kwasów nukleinowych i ATP. Uwzględnienie fosforanu jednowapniowego w diecie zmniejsza liczbę zachorowań i poprawia metabolizm biochemiczny w organizmie zwierzęcia, co korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Badania potwierdziły również, że produkt ten zapobiega rozwojowi krzywicy i osteoporozy. Pierwsze efekty stosowania produktu można zauważyć już nawet po pierwszym miesiącu.

Skład fosforanu jednowapniowego

Fosforan paszowy jednowapniowy to ponad 22,7% fosforu całkowitego i 16% wapnia. Jego wielkość cząstek waha się w granicach 0,2-1,4 mm, a minimalna zawartość wynosi 95%.

Stosowanie pasz zawierających fosforan jednowapniowy pomaga utrzymać zdrowie zwierząt i zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych chorób. Pozwala także poprawić stan szkieletu i zębów zwierzęcia w okresie wzrostu oraz w późniejszych latach jego życia. Wapń i fosfor są niezbędnymi składnikami odżywczymi w paszy, a ich odpowiednia suplementacja wpłynie pozytywnie na rozwój Twojego gospodarstwa. Produkt kupisz w workach 25 kg.

Skład:

Fosfor ogólny min 22,7%

Wapń min 16%

Wielkość cząstek 0,2-1,4 mm min 95%

Opakowanie:

Worki 25 kg.

PHOSPHEA
fosforan
702 Przedmioty
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.