Czym są premiksy paszowe i dlaczego warto je stosować?

Żywienie zwierząt to niezwykle ważny element całego procesu związanego z hodowlą. W związku z tym wszystkie surowce i dodatki paszowe powinny być wybierane bardzo starannie i zgodnie z realnym zapotrzebowaniem zwierząt. Należy dostosowywać je do wieku osobników, danej pory roku oraz warunków chowu. Wśród efektywnych składników mieszanki paszowej znajdują się m.in. premiksy paszowe. Sprawdź, czym są i dlaczego warto je stosować.  

Premiksy paszowe – charakterystyka

Premiksy paszowe to produkty, które uzupełniają skład mieszanki paszowej.  Składają się ze starannie dobranych produktów żywieniowych, w tym przede wszystkim: witamin, pierwiastków śladowych, minerałów i innych dodatków odżywczych (np. soli, białek, aminokwasów). Standardowo w dobrze przygotowanym premiksie może być nawet 25 składników, jednak zależy to od producenta, typu mieszanki i jej docelowego przeznaczenia. Zadaniem premiksów jest uzupełnienie paszy podstawowej o składniki witaminowe, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju zwierząt i utrzymania ich dobrostanu.

Podstawowe zalety stosowania premiksów paszowych

Znaczenie premiksów paszowych w żywieniu zwierząt hodowlanych podkreślane jest od lat. W celu uzyskania maksimum korzyści, związanych z ich stosowaniem, należy dobierać je bezpośrednio do potrzeb żywieniowych zwierząt. Te będą inne w zależności od gatunku zwierząt, ich wieku oraz stanu zdrowia.

Korzyści, które możesz osiągnąć poprzez wdrożenie premiksów paszowych to m.in.:

·         poprawa efektywności poboru paszy;
·         uzupełnienie diety zwierząt o niezbędne składniki odżywcze i witaminowe;
·         poprawa kondycji stada;
·         wzrost przyrostów dobowych;
·         minimalizowanie ryzyka występowania groźnych chorób;
·         zwiększenie efektywności prowadzonej hodowli.

Właśnie dlatego premiksy paszowe powszechnie wybierane są przez świadomych hodowców, którym zależy na dobrostanie zwierząt i efektywności prowadzonej produkcji. Podczas ich stosowania należy zachować ostrożność i w razie konieczności lub wątpliwości skonsultować się ze specjalistą.

Starannie dobrane premiksy oraz dodatki paszowe znajdziesz w naszej ofercie. Pochodzą one od renomowanych producentów i charakteryzują się bardzo dobrym składem.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.