Jak zmniejszyć zagrożenie MMA w żywieniu loch?

Jednym z zagrożeń przy hodowli prosiąt jest zespól MMA, czyli bezmleczność poporodowa u loch. Zjawisko to może być wywoływane niewłaściwym pokarmem. Stan choroby związany z zapaleniem gruczołu mlekowego i dróg rodnych u loch może mieć poważne konsekwencje. Jako hodowca możesz zmniejszyć zagrożenie MMA poprzez staranne komponowanie mieszanki paszowej. Jednym z rekomendowanych dodatków jest włókno surowe.

Postaw na racjonalne żywienie i higieniczną hodowlę

Podstawowe działania hodowcy powinny skupiać się na utrzymaniu wysokiej higieny w stadzie oraz na racjonalnym żywieniu trzody chlewnej. To stosunkowo skuteczna profilaktyka, która wyraźnie zmniejsza ryzyko występowania zespołu MMA w stadzie. Pokarm powinien być dobierany w taki sposób, aby zmniejszał ryzyko występowania zaparć, które sprzyjają rozwojowi stanów zapalnych. Szczególną uwagę należy zwracać na to w ostatniej fazie ciąży oraz tuż po porodzie. To wtedy występuje największe ryzyko MMA, a choroba może mieć najpoważniejsze konsekwencje dla stada.

Włókno surowe dla loch

Aby zwiększyć bezpieczeństwo produkcji, w żywieniu loch warto postawić na wysokiej jakości włókno surowe. Przykładem takiego dodatku paszowego jest Arbocel RC Fine. To naturalny koncentrat włókna surowego przeznaczony dla loch. Jego stosowanie poprawia trawienie zwierząt, pobór paszy oraz zapewnia lochom uczucie sytości. To wszystko przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka występowania zaparć i symptomów zespołu MMA. W Arbocel RC Fine znajduje się ponad 70% wysokiej jakości włókna surowego, które nie fermentuje w przewodzie pokarmowym świń i jest dla nich bezpieczne. Regularne i odpowiedzialne stosowanie tego dodatku paszowego zmniejszy zagrożenie MMA w żywieniu loch.

Charakterystyka produktu

Przede wszystkim proponowane przez nas włókno surowe jest w pełni bezpieczne dla zwierząt oraz wolne od mykotoksyn. Mocno pęczniejący koncentrat na dłużej utrzymuje uczucie sytości zwierząt oraz redukuje problemy ze strony infekcji bakteryjnych i innych. Dotyczy to także zespołu MMA. Dzięki Arbocel RC Fine Twoje zwierzęta będą również w lepszej kondycji. Zapraszamy do zakupu włókna surowego z naszej oferty.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.