Jak zadbać o kondycję loch karmiących i prosiąt?

Hodowla trzody chlewnej wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Każdy gospodarz powinien zadbać o kondycję loch karmiących oraz o zdrowie prosiąt. Dzięki temu poprawia się wyniki produkcyjne i minimalizuje ryzyko występowania upadków zwierząt oraz stanów chorobowych. Nieocenionym wsparciem w tym zakresie są dedykowane preparaty dla loch oraz prosiąt, które znajdziesz w naszej ofercie.

Dbanie o kondycję loch karmiących

Poród stanowi duże obciążenie dla lochy i jest związany ze stresem. Po nim następuje okres laktacji, który dodatkowo osłabia jej organizm. Aby zapobiec ewentualnym chorobom i poprawić kondycję loch karmiących, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób ich żywienia. Niezbędne mogą okazać się dedykowane pasze laktacyjne oraz preparaty dla loch. Szczegółowy skład pokarmu powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb zwierzęcia, w tym m.in. jego kondycji oraz liczby karmionych prosiąt.

Wśród popularnych dodatków paszowych znajdują się m.in. probiotyki wspierające pracę przewodu pokarmowego. Inne składniki dobrej paszy dla loch karmiących to m.in.: komponenty białkowe i witaminy. Ważne, aby pasza cechowała się wysoką wartością energetyczną. Pozwala to na zredukowanie problemów okołoporodowych oraz zwiększenie mleczności lochy. Dobrym wyborem jest m.in. mieszanka paszowa BAS-MIX LK SUPERLOCHA – produkt, który dostarcza kompleksowe wsparcie, przekładające się na wysoką jakość produkcji i nienaganne zdrowie zarówno loch, jak i prosiąt.

Preparaty mlekozastępcze dla prosiąt

Pierwsze dni i tygodnie życia prosiąt to czas, w którym o ich zdrowie i prawidłowy rozwój należy zadbać w sposób szczególny. To również okres, w którym występuje największe ryzyko upadków. Do chętnie stosowanych rozwiązań można zaliczyć preparaty mlekozastępcze dla prosiąt, które przygotowują je do odstawienia od lochy i zapewniają im niezbędną dawkę składników odżywczych. Dzięki temu poprawia się kondycje młodych zwierząt, wzmacnia ich odporność oraz dba o zachowanie pożądanych przyrostów. Co więcej, dobrej jakości preparat mlekozastępczy wyrówna miot oraz zmniejszy śmiertelność w stadzie.

Podsumowanie

Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego stosowania preparatów i dodatków paszowych dla loch karmiących oraz prosiąt. Odpowiednio dobrane komponenty wpłyną na poprawę wyników produkcyjnych, kondycji oraz ogólnego zdrowia zwierząt. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości rekomendujemy kontakt ze specjalistą.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.