SEROLAT XXL – charakterystyka i zalety stosowania

Podczas przygotowywania paszy dla prosiąt warto uwzględnić wysokowartościową serwatkę. Przykładem takiego dodatku paszowego jest SEROLAT XXL. To preparat serwatkowych pochodzenia mlecznego, który przeznaczony jest do produkcji pasz w żywieniu prosiąt. Poznaj jego charakterystykę i główne zalety stosowania.

Czym jest SEROLAT XXL?

SEROLAT XXL to preparat serwatkowy, który jest w stu procentach pochodzenia mlecznego i stanowi cenne źródło składników odżywczych. W jego składzie znajduje się aż 75% laktozy, która stanowi źródło energii oraz pełni rolę substratu dla organizmów probiotycznych. SEROLAT XXL to również 4,5% wysoce stawnego białka mleka. Ponadto w jego składzie znajdują się również: wapń, fosfor, sód, potas, lizyna, włókno surowe, tłuszcz surowy, popiół surowy, treonina, tryptofan, cystyna i metionina.

Produkt powstaje w procesie suszenia rozpyłowego. Płynna serwatka poddawana jest stopniowemu suszeniu do momentu, aż laktoza ulegnie krystalizacji. Zachowanie odpowiedniej długości całego procesu technologicznego pozwala na uzyskanie stabilnego produktu o wysokiej czystości.

Zalety stosowania SEROLAT XXL w żywieniu prosiąt i warchlaków

Stosowanie preparatu SEROLAT XXL w żywieniu prosiąt daje określone korzyści. Przede wszystkim jest to świetne źródło energii dla prosiąt, które znajdują się w fazie odstawienia od lochy i potrzebują substytutu jej mleka. Dodatkowo SEROLAT XXL wpływa na poprawę smakowitości paszy, dzięki czemu jest lepiej pobierana i przyswajana przez trzodę chlewną. Kolejnym atutem tego preparatu jest długi termin przydatności do spożycia, który wynosi dokładnie 12 miesięcy od produkcji.

Producent zadbał o to, aby produkt był otoczkowany. Dzięki temu zwiększa się jego przesypowość, a preparat nie pyli i nie zbryla się. Przekłada się to na poprawę jego poboru przez zwierzęta oraz minimalizuje ryzyko występowania problemów z płucami prosiąt, które mogą pojawiać się przy pylącym pokarmie.

Preparat serwatkowy SEROLAT XXL przeznaczony jest do stosowania w produkcji pasz pełnoporcjowych typu Prestarter i Starter dla prosiąt i warchlaków. Uwzględnienie dodatku SEROLAT XXL w paszy poprawia kondycję fizyczną i stan zdrowotny stada oraz minimalizuje ryzyko upadków młodych osobników. Stosowanie preparatu warto skonsultować z doświadczonym doradcą lub weterynarzem.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.